вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane ekspresowo się eksploatują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий